Notifications
Clear all

Телевизор SVA Veliko Tarnovo F2128

6 Posts
2 Users
0 Likes
9,251 Views
(@gkitrakis)
Posts: 4
Active Member
Topic starter
 

Здравейте, търся книжката за експлатация на телевизора защото съм я загубил и не мога да го настроя.

 
Posted : 13.12.2016 11:30
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
 

Какво искаш да настроиш? Програмите ли , яркост ,контраст и цвят ли ?Дистанционното ти работи ли ? На него има бутон МЕНЮ и с него се влиза в менюто . Ако ти показва катинар на екрана то телевизора ти е заключен
icon_rolleyes.gif

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 13.12.2016 21:56
(@gkitrakis)
Posts: 4
Active Member
Topic starter
 

телевизора не мога да му настроя каналите така че да ги командвам от дистанционното, например 1 бнт 2 бтв и т.н. появява се прозорец за обмен на каналите но немога да го настроя, като натисна обмени те остават там където са били, това ми е проблема и ще ти бъда много благодарен ако ми помогнеш.

 
Posted : 13.12.2016 23:38
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
 

Менюто на Български ли е? Трябва да имаш опции Автоматично избиране и Ръчно избиране .Отиваш на ръчно избиране ,избираш си програмата, примерно БТВ и задаваш на кой канал искаш да го запомниш .Мисля че има и опция най отдолу Запаметяване и го запаметяваш . Ще видя след обед в сервиза имам ли телевизор с подобно Меню и ще ти направя снимки.

Такова ли ти е менюто ?

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 14.12.2016 12:05
(@gkitrakis)
Posts: 4
Active Member
Topic starter
 

Да на руски е, но немога да се справя със прозореца който отваря след като му дадеш команда запамети, а от там идва и проблема че не мога да превключвам каналите от Р+- P- на дистанционното и по този начин прескача от 5 като дадеш за следваш отива на 21.

 
Posted : 15.12.2016 0:16
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
 

При тая опция с бутоните за звука си избираш на кой канал да е.

После слизаш на памет и пак с бутона за плюс звук или с бутона ОК я запаметяваш.Мисля че след като натиснеш бутона да я запаметиш то автоматично те прехвърля на ПОИСК и почваш да си избираш следващата програма .

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 15.12.2016 16:13
Share: