Внимавай.Скоростта убива.

Проблемите на старите возила и решенията им

Re: Внимавай.Скоростта убива.

от resprom1-13 » Пет Фев 01, 2013 9:54 am

То си е до възпитание. Аз също съм млад шофъор и постоянно се карам на хора на моята възраст, защото такива ги вършат. Аз карам от малък от 7-8 годишен и някак свикнах с колата и с отговорността. А когато ми се кара бързо, паля отивам на писта и си правя кефа.Онзи ден ми идваше да бия един с БМВ. За 100 метра опита да удари пет коли и да се забие челно в микробус, а бе в градско и нямаше закъде толкова да бърза. А след 200 метра бе спрял да говори по телефона...
Аз курса го изкарах на Лада 1200s с махната втора камера на карбуратора, с настройка тип гаснем, на газ към 550-600 тихи обороти. Но след нея трудно кола ме впечатлява. Най-мощната кола която съм карал е 180 к.с., но аз имам навици, и да върви знам какво да правя, но ако се внимава не е опасно. Е, карах я на писта, но и на пътя не ми е проблем. Всичко е култура, мислене и преценка.
Отм: 1-13; 1-12; 2-09; 2-08; 2-07; 2-01; 1-02; Студио: 3 Хи-Фи с подобрения 92; 2 Хи-фи 91 без промени; Рс 201; Рс 301; Мц221; Д202 ( почива далеч на юг); Може и да пропускам нещо, но май само това имам като колекция. http://vbox7.com/collection:736859
Аватар
Регистриран потребител

от doctorZizi » Пет Фев 01, 2013 11:28 am

аз не съм видял някоя книжка" да кара" автомобила- има хора с книжки дето една маневра не могат да направят и други без книжка дето " побъркват" колата. Малоумниците и книжката да им вземат, те пак ще карат- ТЕ са над Закона- единственият вариант за такива е на " шарена" сянка и "сервитьор- чичко милиционер"
Прави каквото трябва , да става каквото ще!!!
Аз не карам бавно, просто летя много ниско.
Аватар
Техник
Техник

от felicialx » Пет Фев 01, 2013 2:09 pm

doctorZizi написа:аз не съм видял някоя книжка" да кара" автомобила- има хора с книжки дето една маневра не могат да направят и други без книжка дето " побъркват" колата. Малоумниците и книжката да им вземат, те пак ще карат- ТЕ са над Закона- единственият вариант за такива е на " шарена" сянка и "сервитьор- чичко милиционер"

Нали точно за това говорим, когато книжката не се взима формално, а след сериозна и задълбочена подготовка в края на която има изпит с железни изисквания, няма да има проблеми и да трябва да караме като малоумни на фарове за да можем евентуално да забележим келеша с БМВ-то преди да ни удари за да реагираме. (coco35)
Красотата се ражда в мъки
Аватар
Регистриран потребител

от Кирил » Пет Фев 01, 2013 11:57 pm

Преди 4 години се явявах на изпит пред ДАЙ, имаше и мангали естествено. Половината си объркаха имената, другата половина гледат листовката като голям камък, след 5-10 явявания успяват да ги наизустят и им дават лиценза.. Аз нямам много стаж и като се кача на автомобил гледам да внимавам, лятото успях да натрупам 2-3 месеца на Лада комби с 2 багажника на покрива що строителни материали пренесах. Увличам се повече по двуколесните превозни средства имах CZ350 и ИЖ Юпитер 5 (може да се оре с него) , но за един студент си е трудно да поддържа кола/мотор сега вървя пеш..

ПС: Имам разни чаркчета от ИЖ Юпитер 5 из мазата (фар, калници, верига, заден зъбак, седалка, ако на някой му трябва нещо да пише ще се разберем нещо)
... Но от "0" знаний и упертости ты его ЛОМАЕШЬ 7 дней и не можешь понять элементарного, что электроника - наука о контактах ...
Аватар
Регистриран потребител

от felicialx » Съб Фев 02, 2013 2:20 pm

Egoiz написа:Мотора не е за мен - по скоро ми е неприятен отколкото да ме радва
Без значение какъв е
Като луди млади на по 16 карахме какви ли не фърфолевици,ама сега не ме влече.
За ИЖ-а мога да кажа - действително може да се оре с него.Някой казват за тия който карат Иж -"Луд с картченица",спремо звука разбира се.

Не е ИЖ но оре добре. (coco45)

http://www.youtube.com/watch?v=_SXSyhQzPXU
Аватар
Регистриран потребител

от felicialx » Нед Фев 03, 2013 1:59 pm

Най-употребяваните думи в този клип са бляд и сука. (coco13)
Аватар
Регистриран потребител

от gnachev72 » Вто Юли 16, 2013 10:49 pm

Да найстина много тъжно отидоха си пет млади човека .зачерниха се пет семейства . На повечето от нас колите са над 10 годишни не са за такива скорости . Дано Господ да ни пази .
Регистриран потребител

ПредишнаСледваща