Notifications
Clear all

Помощ с измервателен мост Р3043

1 Posts
1 Users
0 Reactions
3,666 Views
(@ztech)
Posts: 2
Active Member
Topic starter
 

Здравейте,

Имам един такъв мост от 75година моделът е от старите със стрелкови галванометър /истинска красота/ - скоро си го закупих от продавалника и с голяма радост го използвах няколко пъти по обекти където ми свърши огромна работа. Проблемът е, че след известно возене по колите нещо му стана и стрелката на галванометъра отказва да се върне в нулево положение след отпускане на бутона за измерване. Пробвах с регулатора на нулата да въртя но проблемът остава. Предположението ми е че пружина или нещо друго в измервателната система се е повредило въпреки че не съм го изтървал или подлагал на големи вибрации. Отворих да го погледна и мисля че забелязох скъсана фина жичка в измервателната система, но не успях да установя къде да я запоя а и не знам дали може въобще. Тъй като нямам опит в такива неща предпочетох да не продължавам с чопленето.
Въпросът е , може ли се оправи чудото на техниката, някой разбира ли от подобни прецизни измервателни системи и подлежи ли въобще нещото на ремонт или трябва да му правя основна преработка с операционни усилватели и диодна индикация. Устройството е страхотно и компактно в сравнение с декадните мостове си е направо портативно и много ми се иска да го запазя в оригиналния му вид.

 
Posted : 05.11.2015 2:28
Share: