...

5 Posts
3 Users
0 Reactions
5,528 Views
peppone1
(@peppone1)
Posts: 211
Reputable Member
Topic starter
 

...

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.

Професионализмът не е в това да не допускаш грешки, а да си направил всички възможни грешки, в най-тясната област.

 
Posted : 30.05.2016 19:58
chavdar68
(@chavdar68)
Posts: 252
Reputable Member
 

За какво ревеш на умряло? Я се замисли кой е ментака .... те хората са казали "три пъти мери, един път режи" icon_exclaim.gif icon_mrgreen.gif

chavdar68@abv.bg

 
Posted : 30.05.2016 20:49
peppone1
(@peppone1)
Posts: 211
Reputable Member
Topic starter
 

Всичко е измерено и начертано, а ти не се прави на голям майстор, щото аз съм втория който повдига тоя въпрос, след колегата, а по-добре се скрий в сервиза си и работи тайно. Така ще споделиш всичкият си опит сам със себе си и няма кой да те критикува. Пуснах темата за да бъде в помощ на други като мен които за пръв път се сблъскват с подобен уред, а ако има и други такива, тук е мястото да споделят. Дълго се чудех дали да пиша в този форум или просто да оставя хората да си трошат главата, подгонен от простащината, която никога не закъснява.

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.

Професионализмът не е в това да не допускаш грешки, а да си направил всички възможни грешки, в най-тясната област.

 
Posted : 30.05.2016 21:35
radko
(@radko)
Posts: 238
Reputable Member
 

Peppone1, ако разгледаш PDF-a на Viper-a и топологията на платката, ще видиш, че не съвпадат. Просто това са съвсем различни чипове. Виж в тази тема: http://www.nbs-set.com/forum/viewtopic.php?f=3&t=15455 е описан същия случай.
Намери чип TXH203H, отстрани евентуални щети от гърмежа и опитай с него. За всеки случай, пускай първо през лампа.

 
Posted : 30.05.2016 21:45
peppone1
(@peppone1)
Posts: 211
Reputable Member
Topic starter
 

Да, разбира се че най-напред трябва да прегледаш схемата, но ако някой не те е предупредил преди това, нали? А тогава няма да имаш нужда от схеми, а ще си закупиш оригналната част и машинката ще заспи, и ще спестиш пари и време от излишни части и пътни и сваляне на PDF каталози, пробни лампи и прочие техники на безопасност. Освен това с пробна лампа е доста опасно, тъй като през нея не може да изгори предпазителя и прекъсне веригата и ще изгорят и другите елементи около интегралната схема. Да не говорим че някои сервизи нямат място и за компютър, а достъпват до него само когато се налага.

Нека модератора изтрие темата, аз свърших мойта работа.

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.

Професионализмът не е в това да не допускаш грешки, а да си направил всички възможни грешки, в най-тясната област.

 
Posted : 30.05.2016 22:02
Share: