Notifications
Clear all

Телевизор "Електрон ц-382 дби Велико Търново"

21 Posts
10 Users
0 Reactions
21.7 K Views
 old4
(@old4)
Posts: 615
Honorable Member
 

Дано поне шише ракия е изкарал майстора.

И за чий му е ако го е направил от добро сърце ... едно сърдечно блaгодаря е достатъчно.

П.С.Стига да не става навик де за потърсилия помощта sfbsf .

 
Posted : 06.05.2014 23:44
 pana
(@pana)
Posts: 28
Eminent Member
 

Не му завиждам на колегата .Дано да няма рекламация.

 
Posted : 10.05.2014 0:32
tsarvulan
(@tsarvulan)
Posts: 83
Trusted Member
 

Здравейте,
"Колегата" най-накрая си взе Електрон-чето.Шише с ракиица нямаше за това даде 10 пари за майсторлък.Тръсна ми едно Philips-че 15GR2330/02B с условието ,ако ремонта е до 20 пари да го правя.Казах му веднага да си го взима обратно-та му се пресекна създаването на навик в зародиш. Погледна ме учудено,но явно му стана ясно ,че втори път няма да му стане играта и го остави за диагноза.Интересното и тъжното в случая за мен е,че като отидат на обущар да речем,за 2см.машинен шев (2 минути работа без измервания,диагностика и т.н.) на една обувка плащат 8 пари и неправят пазарлъци.
Що ли захванах та зи тема със сутрешното кафе ? Загорча ми...

Лек и доходоносен ден на всички !

Всичко което не е китайско е менте !
_____________________________________
гр.Пловдив,ул.Победа №17
lubo__tv@abv.bg

 
Posted : 10.05.2014 12:15
 pana
(@pana)
Posts: 28
Eminent Member
 

Добре че пак ти е оставил 10 лева.

 
Posted : 10.05.2014 20:38
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
 

Понякога парите не струват нищо.Един жест към човека независимо кой е и за каква услуга е дошъл струва стотици пъти повече .Но разбира се всичко това е според случая.Всеки колега е в правото си сам да решава как да постъпи. sbbsfd

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 10.05.2014 23:37
peppone1
(@peppone1)
Posts: 211
Reputable Member
 

Добре, но защо този добър жест да не се заплати? Ако клиента нявма възможност, това е друг въпрос или ако не му трябва да не го поправя, щом не дава повече от 20лв. значи няма нужда от него. Редно е преди това да попита колко ще струва ремонта и сам да прецени дали да се поправи. И каква е целта майстора случайно да мине през дома му и да го оправи безплатно и защо?

Умния човек не казва и половината от това което знае, а глупавия не разбира нищо от това което говори. Lao Tzu.

Професионализмът не е в това да не допускаш грешки, а да си направил всички възможни грешки, в най-тясната област.

 
Posted : 17.06.2014 19:41
Page 2 / 2
Share: