Notifications
Clear all

Телевизор "Електрон ц-382 дби Велико Търново"

21 Posts
10 Users
0 Reactions
21.7 K Views
(@mitakas86)
Posts: 4
Active Member
Topic starter
 

Телевизорът има сантиментална стойност и освен това едни възрастни хора го гледат и искам да им го оправя, тъй като никой майстор не би се заел. Работеше без грешка. Преместихме го, като леко го разтресохме два-три пъти, но нищо сериозно. Като го пуснахме, нито снежинки, нито звук, нищо, само кинескопа свети сивкаво и това е. Какво ли не опитах, отворих го, проверих нещо да не е разкачило, всичко изглежда наред.
Моля ако някой има идея, да пише, ще съм ви задължен.
Благодаря!

 
Posted : 04.05.2014 0:19
zapad
(@zapad)
Posts: 1277
Noble Member
 

На базата на Т1 в модула на развивката, имаш ли импулс?

 
Posted : 04.05.2014 0:25
(@mitakas86)
Posts: 4
Active Member
Topic starter
 

Съжалявам но съм на ниво любител, не съм техническо лице за съжаление, гледам че сте от Асеновград, ако имате идване към Пловдив и ви се занимава, може да го погледнете.
Това, което забелязах, е че все на който и канал да пробвам да намеря нещо, няма нито снежинки, нито звук, като замръзнал е екрана и се чува само слабо постоянно пискане но мисля че не е 50 херцов звук.

 
Posted : 04.05.2014 0:50
(@e-ok)
Posts: 917
Prominent Member
 

Вероятно иде реч за студени спойки.Надявам се ,че поне имате поялник.Ако е така предлагам да започнете от платчицата ,която е хоризонтално разположена ниско долу в средата на шасито и в нея са включени куплнги с кабели.Тя влиза като на шейна по две бели пласмасови релсички .Леко дърпате едната настрани и издърпвате платката .Разглеждате спойките на пластините с които тя контактува с шасито и презапоявате.След това в лявата част на шасито има две вертикални платки в ламаринени кожуси.Сваляте и тях и презапоявате .Напрвете това натам ще мислим. Успех!

Пепи Войнишки- за връзка с мен:
e-mail: pepi@pacombg.com
Skype: pepsan1
GSM: 0887921909
Сайт: pacombg.com
София България

 
Posted : 04.05.2014 1:08
radotin
(@radotin)
Posts: 72
Trusted Member
 

Не може ли да започне с нещо по просто като примерно да провери платката на шийката на кинескопа дали не се е разместила (тази оградена в червено на снимкта) и кабелчето означено с зелено дали не е излязло. sdbs sfbsf sfbsf

 
Posted : 04.05.2014 2:57
(@e-ok)
Posts: 917
Prominent Member
 

И така да е щеше да има звук.

Пепи Войнишки- за връзка с мен:
e-mail: pepi@pacombg.com
Skype: pepsan1
GSM: 0887921909
Сайт: pacombg.com
София България

 
Posted : 04.05.2014 3:18
tvservice
(@tvservice)
Posts: 183
Estimable Member
 

Като го пуснахме, нито снежинки, нито звук, нищо, само кинескопа свети сивкаво

надали е от платката на киното, по скоро е проблем в мчу, (платката в тенекиената кутия) долу в лявата част на телевизора, случва се ако е без кутията да се измъкне и тогава ефекта е същия.

 
Posted : 04.05.2014 11:25
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
 

Аз бих предложил да свали тая метална капачка и да притисне добре в куплунга платката която е под тая ламаринена капачка . Това е МЧУ и често малко като се извади от хкуплунга ефекта е такъв.
А и ако трябва момчето да се свържи с колегата Пампоров и съм сигурен ,че той няма да му откаже да поправи телевизора безплатно.

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 04.05.2014 11:32
tsarvulan
(@tsarvulan)
Posts: 83
Trusted Member
 

А,ако сса скапали 12V на захранването ?

Всичко което не е китайско е менте !
_____________________________________
гр.Пловдив,ул.Победа №17
lubo__tv@abv.bg

 
Posted : 04.05.2014 13:42
(@mitakas86)
Posts: 4
Active Member
Topic starter
 

Благодаря ви искрено, че се отзовахте! :) Ще опитам предложените от вас решения на проблема!
Г-н Коцев, този Пампоров, който споменахте, в Пловдив ли е и имате ли негови координати, ако не успея сам да се справя?

 
Posted : 04.05.2014 14:34
 old4
(@old4)
Posts: 615
Honorable Member
 

Това е МЧУ и често малко като се извади от хкуплунга ефекта е такъв.
А и ако трябва момчето да се свържИ с колегата Пампоров и съм сигурен ,че той няма да му откаже да поправи телевизора безплатно.

И аз съм за МЧУто, ама по добре е да се свържЕ с Жоро sfbsf .

 
Posted : 04.05.2014 16:54
(@mitakas86)
Posts: 4
Active Member
Topic starter
 

Опитах всичко, резултатът е нулев. Отвъд възможностите ми е явно. Ако някой познава майстор в Пловдив, който за символична сума или дори само заради спорта би ми помогнал, пишете. Благодаря!

 
Posted : 04.05.2014 17:38
tsarvulan
(@tsarvulan)
Posts: 83
Trusted Member
 

Здравейте,
Оказа се кофти спойка на 12V на МЧУ.
Ако чете "колегата" - да мине да си го вземе .
Успешен ден на всички .

Всичко което не е китайско е менте !
_____________________________________
гр.Пловдив,ул.Победа №17
lubo__tv@abv.bg

 
Posted : 05.05.2014 14:04
 old4
(@old4)
Posts: 615
Honorable Member
 

А честито sfbsf .

 
Posted : 05.05.2014 22:28
(@e-ok)
Posts: 917
Prominent Member
 

Дано поне шише ракия е изкарал майстора.

Пепи Войнишки- за връзка с мен:
e-mail: pepi@pacombg.com
Skype: pepsan1
GSM: 0887921909
Сайт: pacombg.com
София България

 
Posted : 06.05.2014 16:15
Page 1 / 2
Share: