Ами мисля, че правилно си разбрал заданието.
В повечето случаи, светодиодите са разделени на 2, 4 и 6 групи.
Ама има и всички да са вързани последователно.
Ако са 4 групи или повече - добре.
Напрежението при което работи групата обикновено е 80-90V.
Като запуснеш константен ток на отделните групи, и на някоя напрежението е малко по ниско, примерно с 3V , явно има окъсил диод.
Само да поставиш един външен светодиод, и защитата не сработва.
Пуснах панел по такъв начин.
Най големия проблем е, когато всички диоди са свързани последователно.
При работа, напрежението е около 220V.
Панелите със задно осветление са по лесни.
Тия, дето диодите са странични, си е проблем.
Ако е нужно, мога да направя снимки, какво представляват.
Ако предварително не се знае броя диоди няма как да се разбере. Тоест техния брой ще се изясни , но дали има 1.2 или 3 дали на късо няма как да се знае освен по сравнителен анализ ако са на групи.При контролерите явно предварително е зададен техния брой.От там ако е 1 повече или по малко контролера знае това.Самото палене и установяване на броя им не е проблем. Източник с константен ток и плавно покачващо се напрежение. Достигането на зададения ток определя броя на диодите. За включването им обратно също не е проблем. При цветните гарантирам , че издържат на 220в 50hz /за сините не мога да гарантирам. Тях не съм пробвал/ . При белите държат на 24в 50hz обратно подадено напрежение. До толкова съм ги пробвал. Не ми се е налагало повече. Не знам до колко би било удачно изработването на уред за тази цел . Имам предвид от икономическа гледна точка . В момента ако ми се наложи ползвам двоен токоизправител с ограничение на тока до 60в и до 90 още един.
P.S. Само да добавя, за 1w бял диод , при ограничение на тока 60мА пада на напрежение е 3в. От тук нататък сметката за бройките е лесна. Сега не знам , дали тези в панелите дали данните са съизмерими с обикновените 1w но всичко е въпрос на проба.
"Ако не мога да го поправя значи не е развалено" но......живота крие изненади