Notifications
Clear all

tv Gran prix stv 70-100

10 Posts
5 Users
0 Reactions
11.1 K Views
(@smuser)
Posts: 194
Estimable Member
Topic starter
 

Не знам кое му е шасито -оприличавам го на нещо филипсово ,за първи път виждам такова .
Ходил е при колега и му казал че е сменил някъв кондер и все горял и мислел че е от тхо ,и така дойде вкъщи днес .Гори всъщност транзистора на хоризонтала BU508a след 10 секунди ,растър не видях ,обаче се чува че вдига високо -като палене на сено .Не съм правил такова шаси досега ,може ли наистина да е тхо-то след като вдига високо ?Кинескопа е A66EAK.Вторичните на тхо ,мисля че нищо не товари .Някакви идеи и насоки за този проблем и това шаси?Нямам осцилоскоп вкъщи.

 
Posted : 01.04.2017 0:56
radko
(@radko)
Posts: 238
Reputable Member
 

Може би е Schneider TV17-1 http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/ ... 17.xx.html
Ако е тази схема, виж С305 470 мкф/25V - на плюса на драйверния трансформатор.
На тези телевизори често се опича и драйверния трансформатор - може да се пренавие, ако е опечен.
Възможно е и бобината за хоризонтално отклонение на кинескопа да товари, ако се е опекла и тя - може да де пробва с друга ХОБ, без да се поставя тя на кинескопа, само се подвързва вместо съмнителната.

 
Posted : 01.04.2017 1:14
(@smuser)
Posts: 194
Estimable Member
Topic starter
 

Вече 2 bu-та съм назад ,смених кондензатора ,пробвах и с външна отклонялка .Прави ми впечатление че нещо свисти -локализирам по слух -захранващия траф,може би от товара .BU-то с лампа на колектора светва силно и постоянно .
Интуицията ми подсказва че не е тхо-то ,като гледам и слушам как пали ,ама де да знам .
Пренавивал съм драйверни трафове на дърти панасоници ,ама като видя на осцилоскопа че мачка импулсите .Тука как да се ориентирам без него .
Други предложения къде да се насоча да търся проблема ?Има ли проблеми с ТХО това шаси по принцип ?
Пренавих и драйверния траф-същата работа .Значи тхо-то е .

 
Posted : 01.04.2017 1:58
radko
(@radko)
Posts: 238
Reputable Member
 

Провери обратно-ходовия кондензатор - най-добре с подмяна С316, С317, диодния модулатор D308, С308.

 
Posted : 01.04.2017 11:14
vladimirstanoev
(@vladimirstanoev)
Posts: 2253
Noble Member
 

Има ли проблеми с ТХО това шаси по принцип ?

По принцип има проблеми, но никога не съм имал проблеми с диагностиката, защото винаги е пляскало към ламарината на радиатора. От измерванията, които си направил обаче не става ясно дали е ТХО? Със сигурност BU508A не е подходящ за това шаси.

BU-то с лампа на колектора светва силно и постоянно .

Тва означава, че требе да слизаш до мазето (за осцила) или да закачиш първичната на друго ТХО? icon_rolleyes.gif

 
Posted : 01.04.2017 15:26
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
 

Ремонт на телевизор почвам винаги с проверка на захранващите напрежения.Ако ти е високо +В ще гори транзистора осма.За да не гори +В се подава в ТХОто през лампа.Така вече имаш възможност да мериш каквото ти душа сака.

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 01.04.2017 22:28
vladimirstanoev
(@vladimirstanoev)
Posts: 2253
Noble Member
 

Ремонт на телевизор почвам винаги с проверка на захранващите напрежения.

Сус бре, тва верно ли е или е първоаприлска шега? icon_rolleyes.gif

 
Posted : 02.04.2017 15:17
(@co-ko)
Posts: 9
Active Member
 

BU-то с лампа на колектора светва силно и постоянно .

Тва означава, че требе да слизаш до мазето (за осцила) или да закачиш първичната на друго ТХО? icon_rolleyes.gif

И чисто ново ТХО да закачи, лампата на колектора пак , ще си свети силно и постоянно!

 
Posted : 04.04.2017 1:12
vladimirstanoev
(@vladimirstanoev)
Posts: 2253
Noble Member
 

Ако ТХО-то е на шасито (както е пробвано в случая) е нормално да свети силно заради товара, което обезсмисля пробата с произволно ТХО.
При пробата с ламба (и произволно ТХО) двата трафа требе да са извън шасито.
Тогава (ако ТХО-то е здраво) ламбата почти не свети, независимо дали е сложена на колектора или на +В, щото веригата е една и съща:
+В -> Ламба -> ТХО -> колектор
+В -> ТХО -> Ламба -> колектор

 
Posted : 04.04.2017 3:12
(@smuser)
Posts: 194
Estimable Member
Topic starter
 

Смених и посочените от Radko кондензатори ,но няма промяна .Вчера си го взеха така както си е-сега следва сигурно следващия колега при който ще го занесат да се мъчи с него.

 
Posted : 04.04.2017 14:17
Share: