И все пак за какво служи Q507 като при даден накъсо Е-К пак се гаси Н-импулса???
Q507 гаси +В, а не Н-импулса
Шопа те оплете тебе...
Тва си го писал ти, а не шопа:
ЗАЩО ... ПРИ НАТИСКАНЕ НА БУТОНА ЗА СТЕН БАЙ НА ДИСТАНЦИОННОТО ,ТЕЛЕВИЗОРА СЕ ГАСИ !!!!!!!
Спомням си че с бутона стенбай не може да се пусне, ама до 2-3 седмици ще го проверя пак, за да съм сигурен че не плямпам врели-некипели като Академика
Пробата е направена и прошнурована
Да казвам ли какъв е резултата, или сам ще се линчуваш???
ЗАЩО ПРИ НАТИСКАНЕ НА БУТОНА ЗА СТЕН БАЙ НА ДИСТАНЦИОННОТО ,ТЕЛЕВИЗОРА СЕ ГАСИ !!!!!!!
ЗАЩОТО С ТОЯ БУТОН ТЕЛЕВИЗОРА НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПУСНЕ, А САМО СЕ ГАСИ !!!!!!!!!
Айде още една шопска глупост.
Синджира си идва а козата я няма....
Ами тогава качвай бутона за стенбай в ценните неща, щото половината от тия "ценни неща" са пълни глупости или обикновени череши
Гиртино , никой не иска да се пуска телевизора с дистанционното . Питането беше : защо при даден накъсо емитер-колектор на транзистора ,при натискане на бутона за стенбай телевизора се гаси . При изправен телевизор когато се гаси с дистанционното именно този транзистор спира +В като на колектора няма напрежение , а при нашия случай ние сме пуснали +В постоянно на колектора и телевизора пак се гаси .
Синджира си идва а козата я няма....
Питането беше : защо при даден накъсо емитер-колектор на транзистора ,при натискане на бутона за стенбай телевизора се гаси . При изправен телевизор когато се гаси с дистанционното именно този транзистор спира +В като на колектора няма напрежение , а при нашия случай ние сме пуснали +В постоянно на колектора и телевизора пак се гаси .
Да кажа и аз нещо , макар , че е късно и току виж напиша някоя глупост. Гасенето става от две места.Веднъж чрез прекъсване на В+ от въпросния транзистор и втори път чрез спиране на Н импулса , при което изхода от чипа остава във високо ниво защото е подпрян с +14в от R259. При условие че остане В+ драйверния Q401 остава отпушен и трафа заедно с R405 започват да греят. Именно заради това спират В+. На някои модели Н импулса не изчезва а си остава след като веднъж е бил пуснат телевизора. Тогава при гасене с налично В+ екрана остава да свети макар и запушен , но за да се пусне телевизора трябва да се премине през бутон ON ако се запуска само от такъв бутон , или два пъти да се натисне канала ако се запуска и от канал. Когато B+ изчезва цялата система се "рестартира" и тоя ефект го няма.
"Ако не мога да го поправя значи не е развалено" но......живота крие изненади
Гиртино , никой не иска да се пуска телевизора...
Абе добре че си станал Академик (а не адвокат), че с тия пледоарии щеше да обесиш адашчето:
За сега съм дал на късо ключовия транзистор(BUT11), да не изключва
Да ,той го е дал да не изключва ,но натискайки бутона на дистанционното телевизора минава в стен бай. И пак задавам академичния въпрос . Защо след като други чаркалаци карат телевизора да минава в стенбай са сложили и тоя транзистор тук ? В случая с него и без него телевизора минава в стен бай.За чий бяс са поставени сичките тия чаркалаци ????????????????????????????????
Синджира си идва а козата я няма....
Личното ми мнение е ,че не би трябвало да минава в стенбай , а само да имитира минаване.Ако схемата е вярна разбира се, защото ми се стори някъде , че прочетох , че е с друг процесор, но на този на схемата , при даден на късо транзистор, и натискане на стендбай, телевизора трябва да запуши кинескопа, да изчезне звука и на първо четене ще е досуш като изключен.
"Ако не мога да го поправя значи не е развалено" но......живота крие изненади
Защо след като други чаркалаци карат телевизора да минава в стенбай са сложили и тоя транзистор тук ? В случая с него и без него телевизора минава в стен бай.За чий бяс са поставени сичките тия чаркалаци ????????????????????????????????
Ако минава наистина в стенбай, сложени са за да не скапеш драйверния траф
"Ако не мога да го поправя значи не е развалено" но......живота крие изненади
Личното ми мнение е ,че не би трябвало да минава в стенбай ,.
Да ли минава в стенбай не го знам, но спира Н-импулса
Ако схемата е актуална .....не виждам от къде би го спрял. Имам предвид при даден на късо транзистор и изключен от дистанционото след като е бил веднъж запуснат. Може и да греша , не споря.
"Ако не мога да го поправя значи не е развалено" но......живота крие изненади
Според както го сочи науката гасенето тогава става хем процесора спира Н импулса ,хем спира и +В. Обаче има и случай когато при гасене не се гаси светлината на екрана а преминава само леко по тъмна . При такъв случай нито проца спира Н импулса ,нито спира +В а картината и звука се губят .Нещо гнило има в Дания...
Синджира си идва а козата я няма....
Според както го сочи науката гасенето тогава става хем процесора спира Н импулса...
Отдавна не бях чел по-голяма глупост от тая
И как става тая далавера, ако не е тайна?