Шасито е CW62B(схема има в е-шопа: http://izotservice.com/product/690/fuji ... -p771.html). С411 се беше взривил. Поставих нов, но размера по хоризонтала е мноооого разширен. Поопипах тук таме с мултимера и осцилоскопа, видя ми се всичко уж наред. Видяха се параболи(едно като вълнички, на изхода на 1 крак на ИС302 и по нататъка чак до L401. Сега въпроса е: дъмп ли да му лея, куршум ли, или да запрятам ръкави и да меря елементи в радиус от 10-15см около С411?
Дроселите,отгоре може да изглеждат добре а отдолу спичане
Пепи Войнишки- за връзка с мен:
e-mail: pepi@pacombg.com
Skype: pepsan1
GSM: 0887921909
Сайт: pacombg.com
София България
Е па в линка дето си го дал е посочен точно дефектния елемент.
Ох, старост - нерадост, това е линка към новото ми нетбукче, вчера си го купих. Схемата наистина я има в е-шопа, но в момента съм в процес на инсталиране на програми и т.н. на лаптопа и затова не мога да дам точен линк.
Дроселите,отгоре може да изглеждат добре а отдолу спичане
Това беше очакван отговор, но ми се иска да развием въпроса малко в по-широка плоскост. Кой дросел във веригата за ХОБ би повлиял толкова драстично на хоризонталния размер при загуба на индуктивност(получаваща се при опичане на намотките). И защо? И случаен ли е бил взрива на кондензатора С411(1мкф/250В)?
Честита придобивка , със здраве да си я ползваш! Въпросът според мен е по друг - кое е по лесно , да размотаме дроселите или темата
Пепи Войнишки- за връзка с мен:
e-mail: pepi@pacombg.com
Skype: pepsan1
GSM: 0887921909
Сайт: pacombg.com
София България
Ааа, сакън! Дроселите са така убаво намотани, витка до витка, лъскат намотките...никакво развиване преди да стесним кръга на заподозрените!
Шасито е CW62B.
Язък, вчера издадох същото шаси с белая узкая полоса
С411 се беше взривил.
Радиуса от 10-15см е малък, почни от кондензаторите, паралелно на диодния модулатор:
След това прекъсни веригата към корекциите:
И ако пак не свие размера, тогава бухай смело един дросел от Е-н380
Абе нека да се похваля и аз, че се бях насочил тъкмо към С406, но тази вечер не можах да го открия на шасито къде е заврян. Дано утре на свежа глава видя къде са го навряли. А дано, ама...... С496 си беше на местото, и на мерене показа че е годен.
Каква я свърших до обед, пих кафе. После се закачах с момичето от отсрещната баничарница. Имала рожден ден, та почерпи. Ревизирах L401 и L402. Развих ги, огледах ги, всичко е наред. За по-сигурно ги заменях с подобни от едно мониторно шаси. Няма промяна, освен че на местото на L402 мониторната бобина сви по хоризонтала до 10-ина см растер. Пробвах с празна памет и с дъмп свалян от нета, все тая. Сега мисля да му ударя една шкембе-чорба за обед, пък после ще видим.
И още една проба направих, откачих L401, картината само стана "възглавница", но размера не се повлия.
Синджира си идва а козата я няма....
Сега ще взема от комшията кучето и ще му дам да подуши С406 от друго шаси и дано го открие. Ама то и други разлики освен липсата на С406 има. R440 по схема е 2к, на платката е 15к. Намаляйки за проба С496, размера се свива, но не е това начина да го докарам. Защо се е взривил С411(6,8мФ/50в, по схема, а колко е бил в действителност?), това е въпроса?
Имам десетина такива шасита и на всичките С411 е 1 мкф на 250в и С 406 е С407.
Синджира си идва а козата я няма....
Да, така е. С406 е С407, но си е наред, 33нф, за всеки случай сложих друг, но не би. А сега един жокер, поляритета на напрежението което се подава на С411 е обратен на показаното на шасито. Тоест, на минуса идва "+", а на плюса на кондензатора: "-". Ако сложа електролитен кондензатор както е означено на шасито, одма е гръмнал пак. Що така се получава?