Notifications
Clear all

AKAI CT2107D не се пуска от бутоните и ДУ

7 Posts
4 Users
0 Reactions
6,126 Views
(@pamporov)
Posts: 2756
Famed Member
Topic starter
 

Днес един AKAI CT2107D ме озори. Паднал от масата. Свети диода в червено но не реагира на бутоните и на пулта. Около ТХО-то спукани писти. Залепих ги. Същата работа, стои си в стенбай и си свирука. Реших да го изключа от мрежовия ключ, и след като го включих пак от него, заработи. Сега реагира на бутоните, но на пулта не. При следващо включване от щепсела(при включен мрежов ключ, който има секция за запускане), пак си остава в стенбай и не реагира ни на бутони ни на пулт. Огледах още веднъж цялата платка за спукано но не открих. Дали пък не си е бил с този дефект и преди да падне? Иначе си дава задоволителна картинка, няма отлепена маска. Ще го мъча, ама ресет уж има, какво му трябва още? На 12 крак на проца влизат някакви импулси от приемника на ДУ, бутоните явно са си наред щом като тръгне от мрежовия ключ си изпълняват функциите. Шах!

 
Posted : 04.09.2013 22:03
(@pamporov)
Posts: 2756
Famed Member
Topic starter
 

Козата си сакала пръча! Понеже клиента не ми донесе неговото си дистанционно, аз ползвам универсално програмируемо на PACOSTAR-PRC8440. За този модел(2107DT) има само един код - 900005, и с него го програмирах, но не го "чува". Като го програмирах за CT2107 E/P , код - 90937 и тръгна. А от бутоните имам смътни спомени че не можеше да се пуска, въпреки твърденията на клиента че от там го е пускал.

 
Posted : 04.09.2013 22:10
(@valeri2636)
Posts: 104
Estimable Member
 

От локалната клавиатура не може да се пусне. Тръгва от мрежовия ключ или от дистанционното.

 
Posted : 05.09.2013 0:09
(@pamporov)
Posts: 2756
Famed Member
Topic starter
 

Да, и аз имах такъв спомен, заблуди ме грешния код на универсалния пулт.

 
Posted : 05.09.2013 0:46
zapad
(@zapad)
Posts: 1277
Noble Member
 

А от бутоните имам смътни спомени че не можеше да се пуска

Така е преди 5-6 дена правих такова, но 14". При вкючено копче и след това в контакта, застава на стенбай, и се пуска само с дистанционното

 
Posted : 05.09.2013 1:36
(@pamporov)
Posts: 2756
Famed Member
Topic starter
 

Някой може ли да ми обясни тогава защо в програмата на PACOSTAR кодовете не съвпадат! (coco19)

Снощи клиента ми донесе неговия пулт и с него си работи нормално.

 
Posted : 05.09.2013 13:02
evgevg
(@evgevg)
Posts: 447
Reputable Member
 

Едно време имаше една история дето голям сервиз търси връзка с фирмата АKAI за доставка на тхо , понеже никъде не са го намерили.От фирмата отговорили , че никога не са произвеждали телевизори... (coco45) (Това от народния фолклор)Дали е било така???
Гледам , че кодовете за Akai са доста , ама не съм пробвал специално този.Помня ,че беше "засукан" и трудно се намираше аналог на оригиналния пулт.

 
Posted : 05.09.2013 13:35
Share: