Notifications
Clear all

Схема за Strong SR7800

43 Posts
12 Users
0 Reactions
26.1 K Views
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
Topic starter
 

Дали на някой не му се намира на компа схема на тоя декодер . От гръм се е пръснала схемичката в захранването и като че ли е TL3842P доколкото я разчитам .Има стъклен диод пръснат а дали е диод или ценер ?На захранващата платка пише : DVB-SC-02 . По моите науки може би ако го отремонтирам ще може да лови с антена цифровите програми , ама едва ли . (coco19)

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 01.10.2013 12:42
(@pamporov)
Posts: 2756
Famed Member
 

Колко и какви вторични напрежения вади захранването? Виж от някое старо ДВД захранването няма ли да "пасне".

 
Posted : 01.10.2013 13:49
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
Topic starter
 

Ами това са напреженията по куплунга.

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 01.10.2013 14:10
DeepFish
(@deepfish)
Posts: 582
Honorable Member
 

Виж от някое старо ДВД захранването няма ли да "пасне".

Не, няма да пасне.
По-добре да ползва захранване от бракуван цифров сателитен приемник или от DVB-T приемник, па макар и с MPEG-2. Напреженията на масовите модели са същите, с изключение на някои " фирмени изгъзици".

 
Posted : 08.10.2013 0:48
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
Topic starter
 

Не виждам причина поради която да не мога да отремонтирам неговото захранване още повече че имам и схемата му . Лошото е ,че нямам време да се докопам до него ,защото не спира броят на "активните борци" които се надпреварват да им свърша работа . С една дума както се казва: фронтът голям, а армията е малка. (coco40)

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 08.10.2013 1:02
DeepFish
(@deepfish)
Posts: 582
Honorable Member
 

Ами преди сто години например предприемчивите майстори са си наемали калфи и чираци и не са се оплаквали от "голям фронт"...

 
Posted : 09.10.2013 0:16
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
Topic starter
 

Навремето майсторите са били кът, а чираци и калфи бол. Сега е обратното . Няма чираци и калфи и всичко минава направо в графата МАСТОР. (coco64)

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 09.10.2013 0:24
DeepFish
(@deepfish)
Posts: 582
Honorable Member
 

Много си прав да знаиш. (coco2)

 
Posted : 09.10.2013 1:07
zapad
(@zapad)
Posts: 1277
Noble Member
 

Освен да направим една офанзива към ловешко, тамън от калфа и аз стана мастор

 
Posted : 09.10.2013 11:29
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
Topic starter
 

Друга ми беше мислата адашче. (coco2) Когото и да повикаш да ти помага първо се пазари какво ще му даваш като пари а какво той може да работи остава на заден план.Та нека първо докаже знанията и уменията си и тогава парите ще дойдат при него.Ама няма такива калфи и всеки идва с претенциите, че е баш майстор. (coco19)

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 09.10.2013 11:58
origo
(@origo)
Posts: 30
Eminent Member
 

Това е сателитен приемник, ефирните са T - Terrestrial. Така че твърдо няма да може да лови ефирните програми, кодирането, честотите и всичко е друго. Ако само за това го правиш, изобщо не си прави труда.

Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 
Posted : 10.10.2013 13:59
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
Topic starter
 

Наверно си прав. И аз първо му отказах на клиента ,но той се кълнеше пред мен че след първи Март когато пуснаха и цифров сигнал с антената е ловил няколко цифрови програми. Така или иначе приемника е при мен с уговорката когато имам време да се мъча да го направя.Може и всичко да е за тоя дето духа, ама тръпката да го направя е по голяма . (coco12)

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 10.10.2013 14:10
vesko_tv
(@vesko_tv)
Posts: 979
Noble Member
 

Така са пенсионерите , работят за тръпка а ние.........за пари.Съдба (coco12)

Не съм роден да работя, но се налага.
vesko_tv@abv.bg

 
Posted : 10.10.2013 14:47
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
Topic starter
 

Да си се родил по рано ,бре! (coco2) Въоще изобщо не е верно, че пенсионерите в България не си живеят. angryy И работата ми върви и градината на ранчото съм си изорал и подготвил за пролетта , и на Казанлък няма да дойда че Ноември е студен месец и не е за хойкане. (coco75)

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 10.10.2013 14:57
vesko_tv
(@vesko_tv)
Posts: 979
Noble Member
 

Ти си пример за подражание,а за Казанлък много от нашата група се чудят дали да ходят (coco12)

Не съм роден да работя, но се налага.
vesko_tv@abv.bg

 
Posted : 10.10.2013 15:58
Page 1 / 3
Share: