Notifications
Clear all

ресивър Yamaha RX-797

15 Posts
6 Users
0 Reactions
16 K Views
(@smuser)
Posts: 194
Estimable Member
Topic starter
 

Така ,значи усилвателя при пускане след 2 секунди се изключва ,но не изписва протект!След обстоен преглед установих че стъпалата са здрави-обичайната причина ,захранванията и те са наред ,по схема всичко минава през всички платки за защитата ,откачих без каквото може да кара ,остана платката на панела и крaйните стъпала и пак изключва.Установих в процеса на работа че е ровен но явно без резултат.Схемата има доста несъответствия с истинското изделие,ако имате някакви идеи или въпроси ,очаквам ги .

Ако имате идеи за този проблем ,моля пишете .Като ми дойде такъв шедьовър на техниката ,повече искам да чуя как свири отколкото парите за ремонта му .Стъпалата му видимо не са сменяни никога,подкарам ли го ще чуя как свири такъв легендарен усилвател.има много защити и явно някоя от тях ми прави номера.
Модерирано от Фишев Двете мнения ги обединих Помолих те нещо но май не вдяваш

Вече започна да ми се струва че процесора сам си измисля несъществуващ проблем и изключва всичко.

 
Posted : 23.05.2016 0:15
vladimirstanoev
(@vladimirstanoev)
Posts: 2253
Noble Member
 

Кое реле изключва проца, това на крайното стъпало или на захранването?
Ако е на захранването, го включи принудително и гледай откъде ще изскочи пушиляка и гърмежа

 
Posted : 24.05.2016 3:52
(@smuser)
Posts: 194
Estimable Member
Topic starter
 

Всички релета ги пусках принудително,пушиляци и гърмежи няма.След 2 секунди процесора изключва и дисплей и всичко изгасва и трябва рестарт .При пуснати релета насила ,и захранвания и всичко си стои но дисплея пак изгася .

 
Posted : 24.05.2016 12:38
(@mustaka45)
Posts: 19
Eminent Member
 

Като светва дисплея за две сек. какво изписва. Прочети го внимателно.

 
Posted : 24.05.2016 13:05
vladimirstanoev
(@vladimirstanoev)
Posts: 2253
Noble Member
 

Виж какво се случва на тези крачета, преди да изключи проца? icon_rolleyes.gif

 
Posted : 24.05.2016 14:00
(@smuser)
Posts: 194
Estimable Member
Topic starter
 

При светване изписва MODE и ако си дастатъчно бърз можеш от бутоните да промениш входовете преди да изгасне-не изписва нито протект нито грешка някаква .

 
Posted : 24.05.2016 14:05
vladimirstanoev
(@vladimirstanoev)
Posts: 2253
Noble Member
 

Ето алгоритъма за тая повреда и как на практика се изпълнява първа точка:

 
Posted : 26.05.2016 0:30
(@smuser)
Posts: 194
Estimable Member
Topic starter
 

От няколко дена тъпча на едно място и май се въртя в омагьосан кръг-до никакво развитие не съм стигнал и затова не съм писал отговор по темата.
При мене е M30302map процесора

 
Posted : 26.05.2016 0:41
vladimirstanoev
(@vladimirstanoev)
Posts: 2253
Noble Member
 

Бързата работа е срам за майстора, ето още некои академични насоки:

остана платката на панела и крaйните стъпала и пак изключва

При тая постановка проца си търси другите у-ва и може да изключва не баш от повредата

От няколко дена тъпча на едно място

При академичните ремонти не се тъпче на едно място, а се обикаля около изделието
Или около ишлика, по примера на нашия работодател от ЛАН

 
Posted : 26.05.2016 1:17
(@smuser)
Posts: 194
Estimable Member
Topic starter
 

Направи ми впечатление че има две отделни маси на захранванията по схема -едната е за усилвателя ,другата е за периферията и другите платки ,корпуса е старателно изолиран и от двете ,проследих за прекъсване някъде ама няма .Между двете маси ,няма връзка на мерене ,както и никъде по схемата не видях.При липсващи платки за входовете ,е същата работа ,само дето дисплея свети наполовина по-слабо.Ще ме трови тоя дзвер,ама лесно няма да му се дам.
п.п Кръга все повече се затваря около процесора ,още повече че явно е преслушан ресивъра от някой преди мен.То това нещо като му разучих защитите ,на практика не можеш да го повредиш ни от претоварване ,нито от късо ,много добре конструиран модел ,само да не ти идва за ремонт icon_e_smile.gif

 
Posted : 26.05.2016 1:31
vesko_tv
(@vesko_tv)
Posts: 979
Noble Member
 

Усештам че се заформя академичен ремонт и това ме радва че иначе щеше да прашляса форума но за да е пълно щтастието чакам и Академика да се включи.

Не съм роден да работя, но се налага.
vesko_tv@abv.bg

 
Posted : 26.05.2016 23:52
(@sasho123)
Posts: 340
Reputable Member
 

Някой измери ли някакво напрежение или тука всичко се проверява с "Фазомера" :)

 
Posted : 27.05.2016 0:47
(@smuser)
Posts: 194
Estimable Member
Topic starter
 

Точно така Веско ,тази ямаха е истинско предизвикателство.Колкото ще ме отрови ,два пъти повече ще ме зарадва като заработи .
Сашо ,всички захранвания са в норма ,няма фазомери ,пулсации имаше на 10 волта при 4700/25 ,смених го ,права линия вече ама не ще да тръгва ,няма външен епром ,проца ми е много съмнителен ама не ща да мисля засега че е той .

 
Posted : 27.05.2016 1:00
(@mustaka45)
Posts: 19
Eminent Member
 

Mode=Режим. Опитай се с някой от бутоните да промениш режима. Може и код да си търси щом всичко е OK.

 
Posted : 27.05.2016 13:10
(@ivo07)
Posts: 119
Estimable Member
 

Какъв ще да е тоя код ? За какво служи или каква работа извършва ?

ivotz07@mail.bg

 
Posted : 30.05.2016 21:37
Share: