Notifications
Clear all

Питане за проблем с LA7840

11 Posts
4 Users
0 Reactions
11.5 K Views
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
Topic starter
 

Телевизора е LG с прословутото шаси МС-019.Смених му ТХОто но е пробила и LA7840.Имах нова такава и я слагам но пуши съпротивлението във веригата на -14в.По схемата на телевизора тия -14 отиват на първо краче.Меря първо краче към маса и дава пълно късо . Отпойвам схемата и пак между първо краче и масата на схемата имам пълно късо . По датата пък дават първо краче на маса .
Мисля че не трябва да имам пълно късо между първо краче и масата /радиатора / на самата схема и в зависимост къде се ползва схемата то първо краче се замасява допълнително . В моя случай не би следвало при отпоена схема да имам късо между крачето и радиатора на самата схема .Жалко че нямам нова схема да мерна пък и и на магазина не са чували за такава схема .

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 21.09.2017 20:07
vladimirstanoev
(@vladimirstanoev)
Posts: 2253
Noble Member
 

Имах нова такава и я слагам но пуши съпротивлението във веригата на -14в

Имаше едно LG с -14 волта на радиатора, виж дали радиатора не требе да е изолиран? icon_rolleyes.gif
И не си написал най-важното, какъв е цвета на пушиляка? [icon_lol.gif

 
Posted : 22.09.2017 0:05
ilven
(@ilven)
Posts: 22
Eminent Member
 

Добър вечер господин Коцев! Според схемата на това LG, IC301 (тоест, LA7840) е захранена двуполярно. Но според мен е напълно нормално да мерите "на късо" при отпоен чип. Но тава само при условие, че използвате веригопроверителя на мултицета и то, единствено спазвайки определена полярност. При същото измерване и обратна полярност, не би трябвало да имате късо - освен ако няма окъсил елемент във веригата. Да не се е получила заблуда?

ilven@mail.bg

 
Posted : 22.09.2017 0:27
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
Topic starter
 

Колкото до меренето то си имам пълно късо и при разменени пипала на уреда .
Владо , радиатора на схемата е запоен към масата на платката така че отпада радиатора да е повдигнат от маса .Просто ме озадачава че хем го дават първо краче по датата на маса ,хем пък на шасито МС-019 първо краче е към -14в.След празниците ще го мисля и дано някой от тукашните колеги има такава та да направя сравнение. icon_rolleyes.gif

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 22.09.2017 1:43
ilven
(@ilven)
Posts: 22
Eminent Member
 

Според "датата", всичко изглежда нормално, а и според схемата на MC-19A е така. С риск да бъркам, отново казвам, че човек може би се заблуждава, защото 1-во краче е на маса, при еднополярно захранване пак според "датата", която аз гледам. А според същата - както и според схемата на телевизора - изпълнена с двуполярно захранване - 1-во краче на LA7840 е към "-Vcc" и изобщо не е директно към GND.

Може би C443 е преминал в графата на проводниците или пък интегралната схема не е съвсем читава, макар и нова.

ilven@mail.bg

 
Posted : 22.09.2017 2:09
(@pamporov)
Posts: 2756
Famed Member
 

.... пък и и на магазина не са чували за такава схема .

Е, то в бакалията на Къкрина едва ли ще има точно тази схема.... icon_e_biggrin.gif . Мисля че имах такава ИС, утре сутрин ще проверя.

 
Posted : 22.09.2017 2:23
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
Topic starter
 

Жорка , и да имаш няма нужда да ми я пращаш.Излишни разходи.Ще му бучна една платка от Респром с 1170 и пей сърце. icon_twisted.gif
Просто попитах дали първо краче има верига с самата маса на схемата . Ако имаш схема то това провери.
С443 и всички елементи по веригата са изправни ,защото нямам късо по веригата при отпоена схема .

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 22.09.2017 2:38
ilven
(@ilven)
Posts: 22
Eminent Member
 

Отпойвам схемата и пак между първо краче и масата на схемата имам пълно късо . По датата пък дават първо краче на маса .

Жорка , и да имаш няма нужда да ми я пращаш.Излишни разходи.Ще му бучна една платка от Респром с 1170 и пей сърце. icon_twisted.gif
Просто попитах дали първо краче има верига с самата маса на схемата . Ако имаш схема то това провери.
С443 и всички елементи по веригата са изправни ,защото нямам късо по веригата при отпоена схема

Аз съм малко озадачен [icon_e_confused.gif[icon_e_confused.gif , но май има противоречие, заради което не се разбираме явно.
Надявам се да е правописна грешка! А всъщност при "разпоена IC ли има късо" спрямо GND или при запоена? icon_rolleyes.gif

ilven@mail.bg

 
Posted : 22.09.2017 4:03
(@pamporov)
Posts: 2756
Famed Member
 

Имам LA7840. 1 крак спрямо ламаринката на самата схема има връзка.


 
Posted : 22.09.2017 12:38
Щирлиц
(@p)
Posts: 6024
Illustrious Member
Topic starter
 

Точно това Жорка ме интересуваше и това което си показал него исках да обясня в писаниците ми .Сега след като има такова късо между първо краче и металната част на самата схема ,то тогава и моята схема би следвало да е здрава ,но пък охлаждащия радиатор към който се захваща схемата е запоен към маса по спомен,че не съм пред телевизора.За това при запоена схема имам пълно късо на първо краче към маса.Освен радиатора да е запоен към шасито но да няма верига със масата на шасито.Обаче пък при отпоена схема като меря пътечката на първо краче към маса то нямам верига .Значи веригата към маса става при запойване на схемата и захващане схемата към радиатора за охлаждане.
Бе нещо стана манджа с грозде ,но понеделника не е далече.... icon_twisted.gif

ПП. не се стърпях и ходих та огледах шасито . Действително радиатора за охлаждане на схемата е запоен добре към шасито но спойките нямат връзка със самата маса на шасито.Демек схемата ми е здрава и трябва да си търся друга причина за пушене на съпротивлението за -14в.

Синджира си идва а козата я няма....

 
Posted : 22.09.2017 14:16
vladimirstanoev
(@vladimirstanoev)
Posts: 2253
Noble Member
 

Владо , радиатора на схемата е запоен към масата на платката така че отпада радиатора да е повдигнат от маса .

За всяко качване на черешата слагай по една бутилка Ловешка в багажника за срещата в Елена [icon_lol.gif

 
Posted : 22.09.2017 14:50
Share: