Notifications
Clear all

Търся радиолампи RV2P800 и цокли за тях

13 Posts
7 Users
0 Reactions
3,059 Views
PDM
 PDM
(@pdm)
Posts: 334
Member Moderator
Topic starter
 

Търся радиолампи RV2P800 и цокли за тях. Разменям за други радиолампи или за пари. Предложения на ЛС. Доставка с Еконт до Велико Търново. За тези, които не ги познават, ето снимки.

 
Posted : 01.01.2014 20:49
PDM
 PDM
(@pdm)
Posts: 334
Member Moderator
Topic starter
 

Къде са били монтирани такива лампи

На една стара немска техника.

 
Posted : 02.01.2014 2:22
(@lz2fx)
Posts: 3
Active Member
 

А случайно не се ли продава тази стара немска техника?

 
Posted : 03.01.2014 13:03
 nikp
(@nikp)
Posts: 29
Trusted Member
 

Тези лампи RV2P800 ги има в един Немски армейски приемник ''БЕРТА''
На такъв приемник съм работил едно време в казармата като войник.Преди няколко години дори ми попаднаха лампи /без
металния екран/от тази серия.Пазя ги с надеждата да намеря и приемника БЕРТА.

 
Posted : 03.01.2014 14:29
PDM
 PDM
(@pdm)
Posts: 334
Member Moderator
Topic starter
 

Лампите са за един приемник Torn Eb, по-известен като Берта. За Новата година подарих такъв на баща ми. За съжаление е преработен на съвременни лампи, а ми се иска да възстановя оригиналната му схема. Когато обработя снимките, ще пусна отделна тема за приемника.

 
Posted : 03.01.2014 23:43
PDM
 PDM
(@pdm)
Posts: 334
Member Moderator
Topic starter
 

Би ли показал тази берта - дебела или тънка
В нета при търсене на берта излизат всякакви пушкала

Скоро ще пусна снимки. В нета си видял Дебелата Берта (coco2) Тази е само Берта.

 
Posted : 04.01.2014 2:09
(@sawow)
Posts: 196
Reputable Member
 

.....

 
Posted : 04.01.2014 15:23
PDM
 PDM
(@pdm)
Posts: 334
Member Moderator
Topic starter
 

Ето приемника, за който се търсят частите:

 
Posted : 05.01.2014 15:28
 mbg
(@mbg)
Posts: 85
Estimable Member
 

Един човек ми предлагаше такива лампи, ама им искаше доста пари... Колко броя ти трябват, може да се опитам да ги спазаря.

 
Posted : 07.01.2014 21:56
(@lager)
Posts: 139
Reputable Member
 

Във връзка с ангажимента към PDM и разправията за снимките на Берта слагам някои тук, за да могат да се видят от повече желаещи. Може да се открият неоригинални елементи-някои съм сложил аз , други са поставени в радиоработилниците на казармите, където са ползвали приемника. Първоначалните ми намерения, както и в много други случаи са били оживяване на приемника и след като това се е случило съм го оставил с тези елементи. Най-често си правя кефа да го гледам отпред или барабана на бобинния му блок отвътре, но може би някога ще дойде момент да му поставя оригинални резистори и кондензатори.

 
Posted : 08.01.2014 15:58
(@vladislav)
Posts: 80
Member Moderator
 

Ха, преди известно време ми дадоха три неизползвани лампи EV12P4000, които са същите по оформление като тези в Бертата. Взех ги, защото са от различни производители (ТЕКАДЕ, Валво и Телефункен) - а това са основните производители на тези лампи и значи те са нещо като миниколекция. Та гледам, че и на снимката от Бертата на lager трите лампи, които се виждат са също от тези три фирми - малко разнородни, но пък представителни за производството на интересен тип лампи. Вижте само колко много части има в обвивката на лампата, включително керамично кондензаторче, на което чрез изстъргване на част от металното покритие са коригирали капацитета или някакви други параметри на лампата.

 
Posted : 08.01.2014 18:27
PDM
 PDM
(@pdm)
Posts: 334
Member Moderator
Topic starter
 

Кондензаторът в корпуса на лампата RV2P800 е за осигуряване на точен капацитет между анода и корпуса в рамките 13,8 ±0,25 пикофарада и е подбиран за всяка лампа индивидуално.

 
Posted : 08.01.2014 19:36
(@lager)
Posts: 139
Reputable Member
 

При изключителната немска акуратност,целесъобразност и в условията на жестока война не намирам обяснение на разновидностите на лампите , произвеждани специално за вермахта- по вид цоклите и лампите си приличат, но размерите им са най-различни. Може да се види даже в моята скромна колекцийка.Друго , което си мисля дали това е най-подходящото оформление за изходен тетрод или пентод. При RL12P35 всичко е ясно и според мен тя е образец. Виждал съм я и в действие- преди мноого години на LZ1KSZ.Малките стъклени лампи -руснаците биха ги нарекли палчикови- всъщност са извадени от бакелитовия корпус RL2T2-изходен триод с пряко отопление. Навремето съм имал доста от тях и съм си позволил това кощунство.

 
Posted : 08.01.2014 22:08
Share: