[...]
Музеят на радиото ще отвори врати тази неделя, 25 ноември във Факултета по журналистика. Експозицията е събирана повече от 14 години с дарения на граждани и учреждения и е реализирана мечта на Захари Миленков, уредник на музея, и проф. Веселин Димитров – дългогодишен преподавател и Декан на Факултета.
В музея могат да се видят уникални снимки, звукозаписи и документи за историята и развитието на радиото в България, радиоприемници на повече от 100 години, микрофони, магнетофони, лампи. Сред експонатите има уникални находки, които няма как да видите другаде – два от първите микрофони на “Родно радио”, направени от мрамор и тежащи по няколко килограма; единственият в България четирипистов студиен магнитофон “Щудер”, на който са правени записи на най-известните ни естрадни певци от 70-е години; единствената многопътна живачна изправителна радиолампа, която е работила от 1936 година в създаденото тогава радио „Стара Загора”. Музеят разполага и с напълно оборудвано аналогово студио.
Къде е тоя факултет? Нищо чудно да съм до него, ама като не знам.
0888/231 599
Maлко снимки от колекцията в музея. Препоръчвам ви да отидете там когато имате време. Експозицията е много по-голяма и интересна от това което аз запечатах.
Магнетофони...вървим от малки към големи:
National (Япония) :
Riporter 6 (Унгария):
Uher 4200 (Германия):
Тesla Pluto (Чехословакия):
Sony (машина каквато от доста време ми се иска да си намеря):
Revox B77:
Revox PR99 Mk III (Швейцария):
Studer 4-пистов (Швейцария):
Mechalabor STM 200B Две писти, стерео (Унгария):
За последните две машини...До като нямаше много хора около мен си поиграх и им наместих лентите да минават от където трябва, а по-късно, с разрешението на един от организаторите, послушах малко STM-a. Хората предвидливо му бяха свързали една слушалка именно за тази цел. На лентата намерих запис от някакво предаване...послушах няколко минути репортаж за неправилното пресичане и съответните глоби.
Смесителни пултове:
(последните две снимки са на миш-пулт Philips и карантията му)
Eлектрониката към която са сврзани големите ролкови машини. Мисля че има възможност да ги слуша човек и нормално през две големи, активни тонколони, контролирани от този пулт.
Намира се на Московска 49, зад Ботаническата градина. Входът се намира лесно...малко след входа на Градината...има табелка която указва къде е. Залата е 68, на третия етаж, първата в ляво. За работното време съжалявам, но не се сетих да проверя. Факултетът е отворен поне до 8 вечерта...няколко пъти съм имал лекции там по това време. Тия дни имам пак ходене до там и ще погледна за точни часове на музея.
Толкова ли е трудно да напишете в Гугъл ФЖМК?
Още информация - http://www.uni-sofia.bg/index.php/bul/n ... che_otkrit.
Ходихте ли? Никакви отзиви...
0888/231 599